Rozdíl mezi kopancem do koulí a porodem

Z Rozdíly.cz

(Rozdíly mezi verzemi)
(Založena nová stránka: Srovnejte sami... 1) Varlata Ta jsou v podstatě vyvedena ven z těla. Pro rozmnožování je to výhoda – udržuje se zde díky tomu nižší teplota, což prospívá…)
(WtebvVLxZTqa)
Řádka 1: Řádka 1:
-
Srovnejte sami...
+
Now that’s sutble! Great to hear from you.
-
 
+
-
1) Varlata
+
-
Ta jsou v podstatě vyvedena ven z těla. Pro rozmnožování je to výhoda – udržuje se zde díky tomu nižší teplota, což prospívá spermiím. Ale při fyzickém traumatu je to nevýhoda, dochází totiž k většímu mechanickému poškození, protože úder netlumí žádný tuk, svaly nebo kosti. Bolest se navíc ‚rozlévá’ až do břicha. Varlata se tvoří právě v oblasti mezi ledvinami a žaludkem a sestupují do šourku, ale nervová spojení s původní ‚pravlastí‘ zůstávají zachována. Právě proto cítíte v břiše nejen bolest, ale také pocit jakoby na zvracení. Kopanec do koulí hodnotí muži na škále bolesti 1–10 v průměru číslovkou 7. Bolest odezní během pár minut, nejpozději do jedné hodiny (pokud ne, mohlo dojít ke zkroucení varlete nebo natržení okolních tkání, což už ovšem vyžaduje lékařský zákrok!)
+
-
 
+
-
2) Porod
+
-
Bolesti trvají mnoho hodin a navíc se mění podle fází porodu, účinku a umístění. Obecně lze ale shrnout porodní bolesti jako mechanické působení v oblasti dělohy a pochvy, kde dochází k roztahování a deformaci tkáně, přičemž vznikají trhliny. Vypuzovaný plod následně způsobuje tlakovou bolest v oblasti močového měchýře, močové trubice a konečníku. Poševní vchod je roztahován až na samou mez únosnosti, to samé se týká hráze, která se může i ‚protrhnout‘. Na rozdíl od kopance do koulí ale ženám pomáhají hormony, které se jim v době porodu vyplavují do těla (zejména ‚hormon lásky’ oxytocin). Možná i proto hodnotí ženy porod na škále bolesti 1–10 průměrnou známkou 5.
+

Verze z 21. 6. 2011, 11:56

Now that’s sutble! Great to hear from you.